کارگاه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در دانشگاه شهید بهشتی

در دهه های اخیر، واقعیت افزوده (Augmented Reality) با افزودن لایه ای از اطلاعات مجازی به واقعیت؛ و واقعیت مجازی با فرآهم آوردن یک محیط غوطه‌ورانهِ واقعی (Virtual Reality) توجهات بسیاری را به خود جلب نموده‌اند. این دو، تجربه‌های نوینی را برای حوزه های مختلف از جمله طراحی شهری، بازدید از موزه ها، روانشناسی بالینی، کتابخانه، آموزشهای پزشکی، آموزشهای نظامی، خُرده فروشی ها، تعمیر تجهیزات صنعتی، بهبود بیماران مبتلا به سکته مغزی، طراحان سازه، و گردشگری به ارمغان آورده اند. اسناد قابل اتکا همچون گزارش های سالیانه موسسات تحقیقاتی و مشاورهای معتبر نیز بر اهمیت و ارزش سرمایه گذاری و کارآفرینی بر روی این دو فناوری تاکید دارند؛ چرا که در حال متمایل شدن به مراحل بهره‌وری هستند. بنابراین، آشنایی با چیستی، چگونگی و چرایی آنها ضرورت مییابد.

دکتر مجتبی وحیدی اصل از اساتید دانشکده کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی کارگاهی را برای تبیین مفاهیم و کاربردهای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در جشنواره بهکامپ دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌کند. جهت اطلاعات بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک نمایید.

سرفصلهای کارگاه آموزشی:

تاریخچه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

چرا انسان اندیشه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را در ذهن پروراند؟

چیستی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی؛ تفاوت‌ها و شباهت‌ها

چگونگی سیستم های مبتنی بر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

روندهای نوین در سیستم های مبتنی بر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

کاربردهای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در حوزههای مختلف

چالشها و محدودیتهای سیستم های مبتنی بر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

هاب در هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس

هاب در هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس 

دنیا کوچک است و همه چیز ممکن… و این تنها آغاز راه است. مهم نیست کسب و کار شما در چه مرحله‌ای قرار دارد یا چقدر نیرو، سرمایه و منابع در اختیار دارید. هاب برای رشد ایده‌های نوآورانه دیجیتالی کنار شماست. هاب با تسهیل دسترسی به امکانات مالی، فناوری‌های پایه و پلتفرمی و ایده‌های نوین تجاری با محور شتابدهی کسب وکارهای نوپا، به دنبال خلق ارزش در زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال کشور است. 

شرکت هوشمند اول بهشتی با اتخاذ رویکردی جدید در سال ۱۳۹۸، از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه در نمایشگاه بین المللی Inotex در کنار سایر نقش آفرینان مهم حوزه نوآوری و فناوری، در پاویون همراه اول (محل نمایشگاه های بین المللی تهران، سالن ۴۴ غرفه ۱۲)، حضور فعال خواهد داشت. همچنین هاب در رویداد کافه سرمایه برای مذاکره با استارتاپ های مستعد مشارکت نموده است.